Witold Krzosek

psycholog, terapeuta relacji dla par

psycholog dla par warszawa

Nie rodzimy się z wiedzą jak dbać o relacje.
Nasza wiedza ogranicza się do tego, co nieświadomie przejęliśmy z naszych związków z rodzicami, opiekunami i z naszych uwarunkowań społecznych. Biorąc pod uwagę liczbę rozwodów, język w przestrzeni publicznej oraz liczbę konfliktów na świecie – widać wyraźnie, że nie dysponujemy wystarczającą wiedzą jak dbać o relacje z innymi ludźmi.

Jeśli chcemy żyć w bezpiecznych związkach, rodzinach, w bezpiecznym kraju i świecie – musimy się tego po prostu nauczyć.

Nie jestem wyjątkiem – znalezienie odpowiedzi na pytanie „Co zrobić, by mieć satysfakcjonujący związek?” zajęło mi wiele lat. Po drodze rozpadło się moje małżeństwo. Gdy kilka lat temu zetknąłem się z Terapią Par Opartą na Spotkaniu (ang. EcCT – Encounter-centered Couples Therapy) opracowaną przez Hedy Schleifer, a następnie poznałem moją obecną partnerkę życiową – Hanię – coś się zmieniło.

Uczę pary na czym polega świadomy związek

psycholog par

Harville Hendrix – twórca Relacyjnej Terapii Imago – ujmuje to tak: „Świadomy związek, w którym pary potrafią nawiązać łączność, sam w sobie jest już uzdrawiający”.

Dzielę się z innymi parami wiedzą o tym jak dbać o łączność, zaangażowanie i intymność w związku. Z wdzięcznością przekazuję to, czego nauczyli nas Hedy i Yumi Schleifer oraz Sue i Brett Wintgens na swoich treningach dla terapeutów i warsztatach dla par. Wszystko czego uczę, przetestowaliśmy wraz z Hanią na sobie.

Intensywna, krótkoterminowa praca, którą prowadzę, dotyka fundamentalnych potrzeb każdej istoty ludzkiej – bezpieczeństwa i łączności. Z tego względu nie stoi w sprzeczności z żadną religią czy orientacją seksualną. Inspirowana jest Terapią Par Opartą na Spotkaniu, wiedzą z zakresu Relacyjnej Terapii Imago (ang. IRT – Imago Relationship Therapy) Harville Hendrix’a oraz wzbogacona moim własnym doświadczeniem i umiejętnościami nabytymi podczas licznych treningów.

  • Jestem absolwentem Psychologii i Studium Pedagogicznego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w ośrodku INTRA w Warszawie.

  • Mam za sobą wiele szkoleń ukierunkowanych na badanie i pogłębianie relacji z innymi ludźmi m.in. Studium Treningu Interpersonalnego w ośrodku INTRA i blisko 60 dni szkoleniowych z komunikacji Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga (NVC).

  • Jestem praktykiem Integracji Oddechem i Integrującej Obecności Colina P. Sissona oraz absolwentem Studium Nauczycielskiego MBSR (Redukcji Stresu opartej na Uważności) prowadzonego przez Polski Instytut Mindfulness. Ukończyłem certyfikowany kurs Treningu Autogennego J.H. Schultza.

  • Wspólnie z Hanią ukończyliśmy trening Terapii Par opartej na Spotkaniu (Encounter-centered Couples Therapy) prowadzony przez Hedy Schleifer oraz roczny trening Transformacyjnej Terapii Par (Transformative Couples Therapy) w Kairos Encounter Centre w Wielkiej Brytanii.

  • Jesteśmy absolwentami rocznego tantrycznego Stażu dla Par prowadzonego przez Zosię i Dawida Rzepeckich.

Umów się na konsultację wstępną.