Hanna Malec

Certyfikowana Edukatorka Relacji Imago

Hanna Malec - Edukatorka Dialogu Imago dla Par

Jestem edukatorką relacji IMAGO, pedagożką i anglistką.  Przez wiele lat prowadziłam założone przez siebie przedszkole. Prywatnie jestem matką dwojga pełnoletnich już dzieci.

Przeżyłam rozwód i wiem jak ciężki jest to proces – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Mimo, że szukałam terapii par, która pomogłaby mnie i byłemu mężowi, nie udało mi się jej znaleźć. Taki potencjał budowania wzajemnego zrozumienia i bliskości ma Terapia Relacji IMAGO. Wiedza, którą z niej czerpię oraz Dialog IMAGO pomagają mi w moim obecnym związku.

W wielu przypadkach rozstania można uniknąć, jeśli ma się determinację do pracy i wsparcie przewodnika, który pomoże dostrzec źródło problemów i zbudować nowe wzorce zachowań.

Uczę pary efektywnej komunikacji

Dr Harville Hendrix – twórca Terapii Relacji Imago – uważa, że ok. 60% par nie potrzebuje głębokiej terapii małżeńskiej; do osiągnięcia poprawy w związku wystarcza im edukacja i poprawa komunikacji.

Jako edukatorka relacji oferuję sesje, na których uczę pary Dialogu Imago. Dialog jest podstawowym elementem Terapii Imago. Spowalnia naszą reaktywność i stwarza bezpieczną strukturę, w której partnerzy mogą autentycznie usłyszeć i zrozumieć się nawzajem. W takiej przestrzeni pomagam parom tworzyć i realizować wspólną wizję związku. Przy pomocy dialogu odkrywamy również czynniki, które frustrują partnerów i znajdujemy sposoby zachowań, które budują łączność, bliskość i radość z bycia razem.

Sesje Dialogu Imago – same w sobie – są bardzo skutecznym środkiem usprawniającym komunikację w relacji. Są również dobrym wprowadzeniem do terapii dla tych par, które potrzebują głębszego uzdrowienia.

Jeśli napotykacie problemy w związku – nie zwlekajcie i poszukajcie wsparcia. Na początku próbujemy na różne sposoby uciec od bólu, którego doświadczamy w relacji. Później chcemy już uciec z samej relacji i wycofujemy z niej naszą energię. Warto skorzystać z pomocy, gdy w związku krążą jeszcze życiodajne soki, ponieważ dokonanie zmian wymaga energii.

Moje najważniejsze szkolenia:

  • Trening Kliniczny Imago (Imago Clinical Training) dr Harville’a Hendrix’a i dr Helen LaKelly Hunt

  • Szkolenie trenerskie Imago “Połączeni Rodzice – Rozkwitające Dzieci”

  • Trening Terapii Par Opartej na Spotkaniu (Encounter-centered Couples Therapy) Hedy Schleifer

  • Trening Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication) dr Marshalla Rosenberga

  • Tantryczny Staż dla Par prowadzony przez Zosię i Dawida Rzepeckich

  • Szkoła dla Rodziców i Wychowawców wg A. Faber, E. Mazlish

Umów się na konsultację wstępną.