Hanna Malec

Edukatorka Dialogu Imago dla Par

Hanna Malec - Edukatorka Dialogu Imago dla Par

Jestem edukatorką Dialogu IMAGO dla par, pedagożką i anglistką.  Przez wiele lat prowadziłam założone przez siebie przedszkole. Prywatnie jestem matką dwojga pełnoletnich już dzieci.

Przeżyłam rozwód i wiem jak ciężki jest to proces – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Mimo, że szukałam terapii par, która pomogłaby mnie i byłemu mężowi, nie udało mi się jej znaleźć. Taki potencjał budowania wzajemnego zrozumienia i bliskości ma dla mnie Terapia Relacji IMAGO. Wiedza, którą z niej czerpię oraz Dialog IMAGO pomagają mi w moim obecnym związku.

W wielu przypadkach rozstania można uniknąć, jeśli ma się determinację do pracy i wsparcie przewodnika, który pomoże dostrzec źródło problemów i zbudować nowe wzorce zachowań.

Uczę pary efektywnej komunikacji

Dr Harville Hendrix – twórca Terapii Relacji Imago – uważa, że ok. 60% par nie potrzebuje głębokiej terapii małżeńskiej; do osiągnięcia poprawy w związku wystarcza im edukacja i poprawa komunikacji. Efektywna komunikacja jest kluczem do dobrej relacji. Sama w sobie nie rozwiąże być może wszystkich naszych problemów, ale żaden problem nie zostanie rozwiązany bez niej.

Jako edukatorka Imago oferuję sesje, na których uczę pary Dialogu Imago. Dialog jest podstawowym elementem Terapii Imago. Spowalnia naszą reaktywność i stwarza bezpieczną strukturę, w której partnerzy mogą autentycznie usłyszeć i zrozumieć się nawzajem. W takiej przestrzeni pomagam parom tworzyć i realizować wspólną wizję związku. Przy pomocy dialogu odkrywamy również czynniki, które wywołują frustracje i znajdujemy sposoby zachowań, które budują łączność, bliskość i radość z bycia razem.

Sesje Dialogu Imago – same w sobie – są bardzo skutecznym środkiem usprawniającym komunikację w relacji. Są również dobrym wprowadzeniem do terapii dla tych par, które zdecydują się podjąć pracę z terapeutą Imago.

Jeśli napotykacie problemy w związku – nie zwlekajcie i poszukajcie wsparcia. Na początku próbujemy na różne sposoby uciec od bólu, którego doświadczamy w relacji. Później chcemy już uciec z samej relacji i wycofujemy z niej naszą energię. Warto skorzystać z pomocy, gdy w związku krążą jeszcze życiodajne soki.

Moje najważniejsze szkolenia:

  • Trening Kliniczny Imago (Imago Clinical Training) dr Harville’a Hendrix’a i dr Helen LaKelly Hunt

  • Szkolenie Imago dla rodziców Połączeni Rodzice – Rozkwitające Dzieci

  • Trening Terapii Par Opartej na Spotkaniu (Encounter-centered Couples Therapy) Hedy Schleifer

  • Trening Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication) dr Marshalla Rosenberga

  • Tantryczny Staż dla Par prowadzony przez Zosię i Dawida Rzepeckich

  • Szkoła dla Rodziców i Wychowawców wg A. Faber, E. Mazlish

Umów się na konsultację wstępną.