Hania

Certyfikowana Edukatorka Relacji Imago
Coach Transformacji Par Opartej na Spotkaniu
Więcej…

Witek

Certyfikowany Terapeuta Relacji Imago
Coach Transformacji Par Opartej na Spotkaniu
Więcej…

Jesteśmy dwojgiem ludzi, którzy głęboko pragną bezpiecznej relacji pełnej bliskości i wzajemnego zrozumienia. Nie udało nam się tego osiągnąć w naszych pierwszych małżeństwach. Ból i bezradność, których doświadczaliśmy wtedy sprawiły, że nasze małżeństwa zakończyły się rozstaniem.

Jednak głęboka tęsknota za szczęśliwym związkiem żyła w nas i kilka lat później doprowadziła nas do siebie. Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Oboje dzieliliśmy pragnienie, aby tym razem się udało. Zawiodło nas ono na warsztaty i szkolenia Transformacji Par Opartej na Spotkaniu, a później na trening kliniczny Terapii Relacji Imago. Wiedzę i narzędzia zdobywane na szkoleniach integrowaliśmy we własnym życiu.

Po okresie totalnego zakochania i buzujących hormonów wkroczyliśmy – jak wszystkie pary, które angażują się w stały związek – w fazę “próby sił”. Jest to czas, w którym pary nieświadomie zmagają się ze sobą, aby partner zaspokoił potrzeby, które nie zostały spełnione w dzieciństwie, gdy tego najbardziej potrzebowaliśmy.

My również niejednokrotnie trafialiśmy na impas – bolesne miejsce, w którym najgłębsze pragnienie jednego z partnerów napotyka zaciekłą obronę drugiego. Podczas procesów, które przeszliśmy z naszymi nauczycielami, te węzły przetrwania rozluźniały się i uwalniały uwięzioną w nich energię.  Dziś możemy z niej korzystać by żyć razem coraz pełniej oraz realizować nasze wspólne pragnienie – wspierania innych par w procesie transformacji ich relacji.